logomenu
foto
20 lipca 2022
---
Prace sondażowo-ekshumacyjne - Luboniek
woj. wielkopolskie
---
podkarpackiemałopolskieśląskieopolskiedolnośląskieświętokrzyskielubelskiełódzkiemazowieckiewielkopolskielubuskiekujawsko-pomorskiepodlaskiezachodniopomorskiewarmińsko-mazurskiepomorskie
W środę 20 lipca zespół naszej Pracowni przeprowadził w miejscowości Luboniek, gmina Kłodawa (woj. wielkopolskie) prace sondażowo-ekshumacyjne na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Poznaniu.

Działania polegały na odnalezieniu i podjęciu szczątków ofiary II wojny światowej. Według relacji świadków poległą osobą mógł być polski partyzant. W trakcie wykonywania wykopów sondażowych natrafiliśmy na pochówek mężczyzny, który został złożony w płytkiej mogile. Niestety przy szczątkach nie odnaleźliśmy żadnych przedmiotów, które umożliwiłyby identyfikację poległego. Planowane są dalsze działania w celu ustalenia tożsamości zmarłego. Zostaną przeprowadzone między innymi badania antropologiczne szkieletu w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu oraz kwerendy i wywiady realizowane przez pracowników Oddziału IPN w Poznaniu.

Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o badanym grobie prosimy o kontakt.
---
COPYRIGHT © PBHIA POMOST
KOPIOWANIE MATERIAŁÓW ZE STRONY BEZ ZGODY AUTORÓW ZABRONIONEhome link